Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Ranking: prof. Bogusław Liberadzki jednym z najbardziej wpływowych eurodeputowanych

dodano 2017-09-11 19:09 w kategorii: Informacje

Prof. Liberadzki jednym z pięciu posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy najbardziej wzmocnili swoją pozycję w PE na przestrzeni ostatniego roku - czytamy w rankingu portalu Vote Watch Europe.

Pierwsza edycja ukazująca, którzy eurodeputowani mają największy wpływ na pracę parlamentu Unii Europejskiej odbyła się w 2016 r. i z miejsca zdobył uznanie osób zajmujących europejską polityką. Dzięki temu rankingowi Europejki i Europejczycy dowiadują się kto pracuje na ich rzecz w Brukseli oraz Strasburgu – czytamy w edytorialu autorstwa Vote Watch Europe.

Eurodeputowany SLD Bogusław Liberadzki z początkiem 2017 r. został wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, co zdecydowanie wzmocniło jego pozycję, dzięki czemu w rankingu zajął on 45 pozycję na liście 70 najbardziej wpływowych polityków w parlamencie Unii.

Pierwsze miejsce zajął oczywiście Antonio Tajani, przewodniczący PE, drugie szef największej frakcji w Parlamencie – EPP, trzecie miejsce w rankingu zajął Gianii Pittella, przewodniczący frakcji Socjalistów i Demokratów, do której należy również SLD.

Wśród polskich eurodeputowanych najwyższą pozycję wpływu zajął Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego zdobył 9 pozycję.

Czytaj cały ranking, kliknijj tu.

 

 Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  4 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.