Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Dyskutowali o województwie

dodano 2013-01-17 09:14 w kategorii: Powiatowe

W poniedziałek w dniu 14 stycznia 2013 r. odbyło się zebranie Rady Powiatowej SLD w Cieszynie. Spotkanie zdominowały dwa tematy - sytuacja polityczna w Województwie po dymisji Marzszałka Województwa oraz stan komunikacji w powiecie cieszyńskim po upadku PKS-u. Gościem spotkania był kol. Przemysław Koperski - zastępca Prezydenta Częstochowy i kandydat SLD na Marszałka Województwa. Kol. Koperski krótko przedstawił zebranym informację na temat stanu województwa, jego zadłużenia i perspektyw na przyszłość. Powiedział, że rządy Platformy Obywatelskiej w województwie doprowadziły do stagnacji i do ogromnego zadłużenia. Podkreślił także, że wybór na Marszałka Pana Sekuły pogłębi tylko tę sytuację. Kol. Koperski powiedział także, że SLD zaproponowało wszystkim partiom mającym swych przedstawicieli w Sejmiku utworzenie koalicji ponad podziałami. W dalszej części zebrania członkowie Rady Powiatowej zadawali kol. Koperskiemu pytania oraz dyskutowali na temat kierunkóe rozwoju województwa.

W drugiej części zebrania wywiązała się dyskusja na temat stanu komunikacji w powiecie cieszyńskim po upadku PKS-u. Zgłaszano m.in. zastrzeżenia do sposobu działania, a raczej jego braku, w stosunku do Powiatu Cieszyńskiego. Były także uwagi, że po likwidacji PKS-u powstał bałagan w przewozach, nad którym nikt nie panuje. Wskazywano, że kursy realizuje mnóstwo przewoźników, jeżdżą jak chcą i nie ma żadnego spisu przewozów, czegoś na wzór rozkładu jazdy, który mógłby zostać przekazany do wiadomości mieszkańców Powiatu. Wszystkie uwagi w tym temacie zostały przekazane radnym powiatu obecnym na posiedzeniu Rady Powiatowej.

Po zakończeniu zebrania rady powiatowej odbyło się krótkie zebranie Zarządu powiatowego, którego tematem były sprawy finansowe powiatowej organizacji. M.in. dokonano oceny wykonania ramowego planu przychodów i wydatków za 2012 r. oraz przyjęto nowy plan na rok 2013.Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  4 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.